Żona Macrona, więcej niż pierwsza dama

Żona Macrona, więcej niż pierwsza dama

Duża różnica wieku między partnerami to w Polsce wciąż temat tabu, zwłaszcza gdy to kobieta jest starsza. Nadal w niektórych środowiskach pokutuje niesprawiedliwy stereotyp, że mężczyźnie wypada więcej. Czas najwyższy to zmienić! Pierwsza Dama Francji to doskonały argument w walce z tym zacofanym myśleniem.
Żona Macrona. Ktoś więcej niż pierwsza dama

Choć są małżeństwem już dekadę, to różnica wieku między nimi nadal zwraca największą uwagę mediów. Brigitte Macron jest bowiem starsza od swojego męża o 24 lata.

Poznali się w 1992 roku. Brigitte Trogneux uczyła dramy i francuskiego w kolegium jezuickim, Emmanuel był jej uczniem. Miał wtedy 15 lat. Ponoć zakochał się w niej dwa lata później.

Rodzice przyszłego kandydata na prezydenta zabronili mu jednak kontaktów z nauczycielką i wysłali do Paryża. Nie pomogło. Para pobrała się w 2007 roku, po rozwodzie Brigitte.Już w czasie kampanii wyborczej było jasne, że jeśli Emmanuel Macron wygra wybory, to rola Brigitte nie ograniczy się tylko do bycia pierwszą damą. Sugerował to sam polityk. – Kiedy zostanę wybrany, nie, przepraszam, kiedy zostaniemy wybrani – ona będzie tam [w Pałacu Elizejskim] z funkcją i swoim miejscem – mówił Macron podczas wiecu w Paryżu 8 marca. – Wiele jej zawdzięczam. To dzięki niej jestem, kim jestem – mówił już po ogłoszeniu wstępnych wyników I tury. I nie są to słowa na wyrost. Zwycięstwo w wyborach to niewątpliwie też jej sukces.
– Obniżasz tonację, kiedy mówisz „dla”. Podnieś swój głos, żebyśmy wiedzieli o czym mówisz – mówi Brigitte do Macrona przed jednym z wystąpień. Przygotowania nagrała telewizja France3. Innym razem polityk naciska na udział żony w ważnym spotkaniu. – Jej opinia jest dla mnie ważna – tłumaczy.– Brigitte świetnie pełni rolę emisariusza, mówią osoby z bliskiego kręgu polityka. Jeśli chcesz się porozumieć z Emmanuelem, zrób to przez Brigitte – doradzają. Kiedy Macron kierował przez dwa lata resortem gospodarki, jego żona uczestniczyła w licznych spotkaniach. – Angażowałam się we wszystko co robił przez ostatnie 20 lat – tłumaczy sama Brigitte dziennikarzom. – Zawsze jesteście zaskoczeni, że małżonkowie są blisko mężów. Czas to zmienić – tłumaczy.

Dodaj komentarz

Close Menu